Majówka za nami, a z nią zakończenie Programu Biegowego Sztorm Grupy!

 

Jeszcze w grudniu, grupa wątpiących nie dawała nam wielkich szans. Bo niby jak tu ruszyć „starą krypę”, zwłaszcza gdy powierzchnia wody jest skuta lodem;-)…I szczerze powiedziawszy, przyznajemy że sami mieliśmy sporo wątpliwości. Czy będą chętni? Czy wystarczy zapału i woli walki, by realizować założenia programu? Czy ujemne temperatury, słota i błoto na trasie nie odstraszą uczestników?

20161217-fotka01-2

 

Zaczęliśmy powoli – bo jak tu zaczynać szybko, kiedy na dworze -17C°? Mozolnie przechodziliśmy przez teorię rozgrzewki, biegu, poszczególnych jednostek treningowych i walory rozciągania po treningu. Motywów uczestnictwa było tyle ilu uczestników, i to one właśnie oraz postawa „Co! Ja nie dam rady!?” wyciągały Naszych Bohaterów z łóżek w sobotnie poranki do lasu kabackiego, czy na Agrykolę.

20170121-fotka02-2

„…mogłam poznać cudownych ludzi ze Sztorm Grupy,

ludzi pełnych pasji, charyzmy,

dla których nie ma przeszkód nie do pokonania.

Niesamowite przeżycie….wsparcie, rywalizacja, radość, adrenalina…” (Kasia)

Trenowaliśmy w podziale na dwie sekcje: pierwsza to osoby, które zaczynały swoją przygodę z bieganiem, druga składała się z osób, które miały już za sobą udział w zawodach na dystansach poniżej 21 kilometrów. Każdy z uczestników realizował swój indywidualny plan treningowy związany z wyznaczonym przez siebie celem, ale weekendowe treningi wykonywaliśmy wspólnie, by wspierać się i czerpać radość z przebywania w grupie.

20170304-fotka03-2

„Kiedy zostałam zaproszona no udziału w programie biegowym myślałam, że dużo już na temat tego sportu wiem.

W miom przekonaniu, trener był mi potrzebny do zmotywowania mnie do regularnych treningów.

Szybko zorientowałam się, że bardzo się myliłam. Moja wiedza o prawidłowej technice,

o konieczności urozmaicania treningów, tajemniczych interwałach, podbiegach, wybieganiu, itp. była znikoma”(Lucyna)

 

Po dwóch miesiącach przyszedł czas na sprawdzian w zawodach. Naszym pierwszym wyzwaniem był udział w biegu Parkrun na Ursynowie. Kilka osób, ku swemu zaskoczeniu odkryło, że dystans pięciu kilometrów nie zabija;-). A niektórzy zasmakowali w rywalizacji i później sami chętnie zamieniali zaplanowany trening na kolejny start w zawodach.

20170326-fotka05-2

 

„udało mi się nie tylko poznać swoje możliwości treningowe, ale je rozwinąć i oczywiście przebiec pół maraton!!!!”(Edzia)

Pod koniec marca czwórka naszych Sztormowych Biegaczy podjęła wyzwanie i zadeklarowała start w półmaratonie PZU. Do biegu stanęli: Lucyna, Edzia, Kasia i Rafał. I co? Cztery debiuty i cztery rekordy życiowe! 😉

 

„Półmaraton był marzeniem, ale perspektywa tak dugiego biegu, trochę mnie przerażała…

Starałam się wykorzystać wszystkie rady dotyczące techniki biegu, suplementacji

 i przyniosło to niesamowite rezultaty… cel zrealizowany:

półmaraton przebiegnięty z bananem na twarzy i apetytem na więcej:)”(Lucyna)

 

Wisienką na torcie naszego programu był start Kasi i Rafała w Orlen Marathon, który odbył się pod koniec kwietnia w Warszawie. Kto pokonał już królewski dystans 42 kilometrów, wie, że to nie przelewki. Mówi się, że maraton zaczyna się po trzydziestce. I bynajmniej nie chodzi tu o wiek uczestnika;-). Na temat tzw. ściany krąży wiele mitów, ale nasi Sztorm Biegacze nie poddali się i ukończyli bieg, mieszcząc się (zgodnie z założeniami) w okolicach 4 godzin i 30 minut!

20170204-fotka04

 

„…I stało się…. zrobiłam swoje upragnione 42,195 km,

tak długo czekałam na tę chwilę, że aż trudno mi uwierzyć, że już po… ,

…pokonałam swoje słabości i ograniczenia…” (Kasia)

 

I co dalej? Ano dalej to już sprawa każdego z naszych Sztormowych Biegaczy. Kilka osób już ostrzy sobie zęby na warszawski maraton we wrześniu, ktoś inny przebąkuje o rozpoczęciu przygody z triathlonem…

20170408-fotka07

 

Mamy też wiadomość dla Ciebie;-). Jeśli zainspirowały Cię rezultaty naszych koleżanek i kolegów – skontaktuj się z nami. Jest jeszcze czas na zrealizowanie swojego biegowego marzenia w tym roku. To może być Twoje pierwsze pięć, dziesięć kilometrów, a nawet start w półmaratonie czy maratonie.

W grupie raźniej, a nasz elastyczny program dopasujemy do Twoich priorytetów i preferencji.

 

Zainteresowanych programem biegowym, dopasowanym do indywidualnych predyspozycji i celów,

zachęcamy do kontaktu:

K.S. Żywcem Zabiegani (mail: zzabiegani@gmail.com)

ŹleSłaboDobrzeBardzo dobrzeSuper! (6 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...